A hétvégét nagyon lustán töltöttem itthon. Ez nálam igazán ritka, de most jól esett…egy darabig. Sokat olvastam, a kanapén feküdtem és egyszerűen nem bírtam magammal és egy 20 percben a szőnyegen átmozgattam magam. Felmerült benne a kérdés: hogy lehet ezt a mozdulatlanságot egy életen át bírni?!
Könnyű nekem, mert az edzés a munkám. Erről már többször írtam. De mi volt hamarabb: a tyúk vagy a tojás? Vajon eleve egy mozgásra született, aktív személynek szántak vagy magam kerestem a lehetőségeket és lettem ilyen sportos emberke? Ha az előbbit mondanám, azzal felmentést adnék sokaknak és jogosan mondhatnád: „Bocsika, engem nem szántak aktív, sportos embernek, csak tartom magam az eredeti tervhez.” A sport iránti igényben biztosan vannak különbségek. Számomra is van az a mennyiség és intenzitás, amire nem vágyom. Viszont mindenki testének szüksége van a fizikai aktivitásra egészségügyi okok miatt. Szerintem a sport elég könnyen megszerethető, ha nyitottak vagyunk megérteni a jelentőségét és figyelünk testünk jelzéseire.
Ahogy a fél vasárnapot a kanapén töltöttem, kezdtem magam kellemetlenül érezni. Elkezdtek érzetek megjelenni a hátamban, amit elnyomott a párna, vagy a karfa. El kezdett ingerszegény lenni számomra a szoba, ahol már pár órája olvastam. Gyakrabban mentem wc-re, készítettem teát, meglestem, mit csinál a férjem, csak hogy mozoghassak. Végül egyszerűen az otthoni ruhámban elkezdtem tornázni úgy, ahogy éppen nekem jól esett. Határozottan nem a csini alakért, hanem hogy érezzem, hogy a testem él és megmozgassam a gerincem és a hozzá kapcsolódó izmokat.
Ha rendszeresen tornázol, akkor eleve később kezdenek el fájni a tagjaid, jobban bírod a terhelést és ösztönösen igényed lesz a megmozgatásra. Nyugodtan hallgass a testedre: ahol jól esik, ott nyújtsd meg, azt erősítsd vagy keringés fokozó gyakorlatokkal keltsd életre. Nem kell mindig nagy dolgokra gondolni: 1 órás súlyemelésre, amibe bele sem kezdesz, mert meg fogsz izzadni, utána zuhanyozni kell és így mindehez már lusta vagy. A gerinced egészsége érdekében napi 20-30 perc átmozgatás is elég. A fittséged megőrzése érdekében heti 2-3 alkalommal intenzívebben mozogj és már az 1 órát is érje el az időtartam. Ha kifejezetten fejlődni szeretnél valamiben, akkor heti 3-4 alakalommal igazán kimerítően sportolj és ha intenzívebb lehet rövidebb, ha kevésbé, akkor pedig 1 órás.
A csoportos óráinkon is tanulhatsz olyan gyakorlatokat, amiket aztán otthon is biztonságosan el tudsz végezni. A szervezett, edzővel vezetett tornában láss meg egy edukációs lehetőséget, mintha befizetnéd magad egy továbbképzésre. Amit ott tanulsz, tapasztalsz, nem vész el, tudod hasznosítani otthon is. Persze ehhez nem elég 1-2 alkalom, de 3-4 hónap rendszeres közösségi tornázás után, már biztosan otthon is be fogod tudni vetni a tudásod.
YouTube csatornánkon is találsz ingyenes videókat!
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: